Hakkımızda

resim

Balıkesir'in tabiat harikası ilçesi Ayvalık'ın karşısındaki ada resmi adı Alibey adası , halk arasında Cunda- eski adı ile Moshonisi ( anlamı mis kokulu ada)- eşsiz doğası, tertemiz denizi, zengin bitki örtüsü ve tarihi yapıları ile gezginlerin ilgi odağı..

Otel sobe , 1900'lü yılların başlarına kadar Rumların yoğun olarak yaşadığı ve kendine has mimarilerini oluşturdukları Cunda Adasının merkezinde denize ve sahildeki restoranlara 50 mt. mesafede yer alıyor. Eski zamanlarda şaraphane olarak kullanılan bir yapının kalıntılarından ve eski fotoğraflarından yola çıkılarak otel olarak tasarlanıp yeniden inşa edilmesi ile bugünkü şık ve konforlu halini aldı.

Odeon Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şirketi olarak 25 yıllık hizmet sektöründeki deneyimlerimizle Otel Sobe'yi, Cunda aşıklarının, yeme içme meraklılarının, doğaya ve denize düşkünlerin, dalgıçların, geçmiş zamanlara yolculuk yapmak isteyen tarihseverlerin mekanı olarak düşledik ve oluşturduk.

Otelimiz turizm işletme belgeli ''özel konaklama tesisi '' olarak her biri farklı döşenmiş 7 odası ile 12 ay boyunca hizmet veriyor. Cunda Adası'nın tabiat parkı içindeki en sakin bölgesi olan Pateriça'daki özel plajı ile konuklarına farklılığını gösteriyor.

Yaz aylarında ,özel plajımızda doyasıya yüzüp, koya gelen yunusları izleyebilir, kışın ise lobide şömine karşısında dostlarla sohbet edebilirsiniz.Bahçemizdeki zengin bir yöresel kahvaltı sonrası, adanın simgesi Taş Kahve'de yudumlayacağınız bir adaçayının , bu güzel adanın ruhunu size hissettireceğine inanıyoruz.

Adres: Namık kemal Mah. Hayat Cad. No:5 Alibey Adası -Ayvalık- Balıkesir
MADE IN WEB | Web tasarım ve yazılım hizmetleri